Vážení svatební hosté, vítáme Vás na svatební stránce Markéty & Martina.

Žádáme Vás o potvrzení Vaší účasti na naší svatbě, a to nejlépe s využitím formuláře níže. Alternativně můžete svou účast potvrdit také na emailové adrese marketa.martin.svatba@gmail.com nebo telefonicky na číslech +420 728 501 696 (Markéta) či +420 605 040 904 (Martin).

Níže na této stránce také naleznete organizační informace. Pokud se budete chtít zeptat ještě na něco dalšího, neváhejte nás kontaktovat pomocí výše uvedených možností (včetně online formuláře).

Následující políčka vyplňujte prosíme podle obdržené pozvánky, tj. Vy, co jste zváni na odpolední a následující program nezaškrtávejte políčko se slavnostní hostinou.

Datum & čas

Datum svatby: sobota 27. května 2023

Čas svatby: 12:00

Prosíme, abyste se z organizačních důvodů dostavili alespoň 15 minut před začátkem obřadu.

Místo

Svátost manželství si Markéta s Martinem udělí v chrámu Matky Boží před Týnem.

Adresa kostela: Staroměstské nám., 110 00 Staré Město

Po církevním obřadu bude následovat svatební hostina v prostorách Velkopřevorského paláce a na Maltézské zahradě.

Adresa hostiny: Lázeňská 285/13, 118 00 Praha 1 – Malá Strana

Veřejná doprava do kostela: Nejbližší stanice metra je Staroměstská (metro A), případně Náměstí republiky (metro B) či Můstek (metro A). Tramvajová zastávka Staroměstská (tram. 17, 18, 2).

Veřejná doprava na hostinu: Nejbližšími stanicemi MHD jsou stanice Hellichova (tram. 12, 15, 20, 22, 91) a Malostranské náměstí (tram. 12, 15, 20, 22, 91). K místu svatby se dá pohodlně dojít rovněž ze zastávek Újezd (tram. 9, 12, 15, 20, 22) a Malostranská (tram. 2, 12, 15, 20, 22, metro A).

Parkování: Vzhledem k tomu, že svatba proběhne v centru Prahy, může být parkování v okolí kostela a místa konání hostiny pro většinu svatebních hostů poměrně problematické. V okolí kostela a paláce jsou takzvané „modré zóny“, to znamená, že na místě mohou parkovat pouze rezidenti Prahy 1 s platnou parkovací kartou nebo osoby, které si zakoupí krátkodobé parkovací stání prostřednictvím virtuálních parkovacích hodin (více informací na www.parkujvklidu.cz). Počet parkovacích míst však bývá omezený. Další možnosti parkování jsou např. OD Kotva, OC Nový Smíchov, Garáže Rudolfinum, Garáže Národní divadlo, případně lze parkovat kdekoli na Praze 5, o víkendu je zde parkování zdarma. Další informace naleznete například zde: www.mrparkit.com či v aplikaci citymove.

Svatební dary

Největším darem pro nás bude, když nás poctíte svou přítomností. Potěší nás také jakýkoliv finanční příspěvek (v hotovosti nebo na účet 1935423193/0800) nebo dar dle Vaší fantazie.

Dress code

Rádi Vás uvidíme v jakémkoliv oblečení, nicméně svatba je slavnostní událost a měl by tomu odpovídat také oděv svatebčanů. 

Pány tedy prosíme o žaket nebo tmavý oblek.

Dámy prosíme o společenské či koktejlové šaty, případně kostýmek, vše jakékoliv barvy vyjma bílé / ivory (ta je vyhrazena pro nevěstu).

Z organizačních důvodů není nutné se k večeři a večernímu programu převlékat (do smokingu / večerních šatů).

Při rozhodování berte v potaz, že v případě hezkého počasí bude oslava probíhat také na zahradě. Naopak dámy prosíme, aby při obřadu v kostele dbaly na povinnost mít zakrytá ramena (lze zakrýt například šátkem či šálou) a šaty by měly sahat nejvýše ke kolenům. Páni do kostela nesmí nosit pokrývku hlavy (s výjimkou uniforem).

Ostatní

Děti: Na svatbě jsou děti vítány, ovšem péče o ně zůstává starostí rodičů. Svatba bude probíhat v historicky velmi cenných prostorách, a tak prosíme rodiče, aby zajistili, že jejich děti svým dílem „nepřispějí“ k výzdobě paláce či kostela. Pro děti a rodiče bude také možnost využít dětský koutek, který se bude nacházet ve věži.

Zvířata: Zvířátka máme moc rádi, ale vzhledem k charakteru prostor, v nichž svatba probíhá, je prosíme během svatby nechte doma.

Kouření: Ve všech vnitřních prostorách platí absolutní zákaz kouření. To je možné na nádvoří paláce, případě v palácové zahradě.

Bezpečnost a ochrana mobiliáře: Prosíme, abyste dbali standardních podmínek návštěvy historického objektu, například se nedotýkali obrazů a při jejich fotografování nepoužívali blesk. Za samozřejmé považujeme také dodržování dalších bezpečnostních standardů.