Vývoj a výroba elektroniky

Historie rodinné elektronické firmy ASIX s.r.o. sahá do roku 1991, ve kterém Bedřich Pola inicioval její založení. Od svého vzniku realizovala tato firma, specializující se na vývoj a výrobu pokročilých elektronických zařízení, několik stovek projektů.

Společnost ASIX s.r.o. byla založena jako první soukromé centrum pro návrh integrovaných obvodů v tehdejší ČSFR. Zpočátku se také věnovala konstrukci a prodeji osobních počítačů.

V průběhu 90. let společnost ASIX s.r.o. blíže spolupracovala s americkou společností Microchip a věnovala se vývoji elektronických zařízení na zakázku. Později se začala věnovat také vlastním projektům, především vývoji programátorů a logických analyzátorů.

Z oblasti zakázkových projektů vyvinula společnost ASIX s.r.o. celou řadu zařízení pro důlní průmysl (v této oblasti úzce spolupracuje se specializovanou kanadskou firmou MREL), televizní studia, počítačovou bezpečnost, silnoproudou elektroniku, zabezpečení a monitorování objektů a podobně. Podílela se rovněž na kosmickém výzkumu, v rámci něhož vyvinula elektroniku pro řízení mikroakcelerometru umístěného na družici.

Úspěšné jsou rovněž vlastní produkty společnosti ASIX s.r.o., se kterými se lze setkat na všech obydlených kontinentech a využívá je celá řada známých firem, například Škoda Auto, Bosch a další.

Kromě vývoje elektronických zařízení dokáže také společnost ASIX s.r.o. zajistit jejich sériovou výrobu. Pro více informací o činnosti této firmy navštivte její webové stránky.